Naujienos

Kaip tapti mopedo vairuotoju

2013 m. kovo 06 d.

motorcycle-295476_960_720-e85d0cd8348796ace252ec524590cc54.png

Teisė vairuoti AM kategorijos transporto priemones – jau nuo 15 m.
AM kategorijos transporto priemonių vairuotojai sudaro jauniausių eismo dalyvių grupę. Šiai kategorijai priskiriamos kelių tipų transporto priemonės – tai mopedai ir lengvieji keturračiai. Pastaraisiais metais mopedų įregistruojama vis daugiau.
„Teisė vairuoti mopedus ir lengvuosius keturračius gali būti suteikta jau 15 m. sulaukusiems asmenims. Siekiant įgyti šią teisę, pakanka išlaikyti teorijos egzaminą valstybės įmonėje „Regitra“, praktikos egzamino laikyti nereikia. Daugelis tuo rūpinasi jau dabar, kol mopedų ir motociklų sezonas dar neįsibėgėjo,“ – teigia valstybės įmonės „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė.

 

AM kategorijai priskiriamos transporto priemonės
Mopedas. Dviratė motorinė transporto priemonė, kurios didžiausiasis projektinis greitis ne mažesnis kaip 25 km/h ir ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant vidaus degimo varikliui), o didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui), ar triratė motorinė transporto priemonė, kurios didžiausiasis projektinis greitis ne mažesnis kaip 25 km/h ir ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant kibirkštinio (priverstinio) uždegimo varikliui), didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant kitokio tipo vidaus degimo varikliui), o didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui).

 

Lengvasis keturratis. Keturratė motorinė transporto priemonė, kurios masė (be akumuliatorių baterijų, jeigu tai elektros varikliu varoma transporto priemonė) be krovinio ne didesnė kaip 350 kg, didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant kibirkštinio (priverstinio) uždegimo varikliui), didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant kitokio tipo vidaus degimo varikliui), didžiausioji nominalioji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui).

 

Dokumentai, reikalingi mopedo vairuotojo pažymėjimui gauti
Mokytis vairuoti mopedą galima savarankiškai, mokytis vairavimo mokymo įstaigoje neprivaloma.
Registruotis į teorijos egzaminą galima „Regitros“ interneto tinklalapyje www.regitra.lt arba įmonės informacijos telefonu 8 700 55151. Registruojantis galima pasirinkti pageidaujamą egzaminų centrą ir egzamino laiką.
Atvykęs laikyti teorijos egzamino, „Regitros“ egzaminų centre būsimasis mopedo ar lengvojo keturračio vairuotojas turi pateikti savo pasą arba asmens tapatybės kortelę, galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo pažymą ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, kad baigė kursą pagal privalomojo pirmosios pagalbos mokymo programą.

 

Teisę vairuoti mopedus turi visi vairuotojai
Pasak valstybės įmonės „Regitra“ specialistų, vairuotojai, kurie jau turi pažymėjimus, suteikiančius teisę vairuoti kitas motorines transporto priemones, gali vairuoti ir mopedą bei lengvąjį keturratį motociklą. Tai patvirtinanti informacija nuo šių metų įrašoma vairuotojų pažymėjimuose.


Informacija parengta pagal VĮ "Regitra"