Naujienos

Nutarta įteisinti balų už pakartotinius KET pažeidimus sistemą

2014 m. liepos 09 d.

information-1481584_960_720-c2635d0131b88bd6cd7389e317c76c74.png

Liepos 9 d. Vyriausybė posėdyje pritarė Valstybės saugaus eismo komisijos inicijuotiems ir Vidaus reikalų ministerijos parengtiems Administracinių teisės pažeidimų kodekso ir Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimams, įteisinantiems balų už pakartotinius eismo saugumo pažeidimus sistemą.

Ši sistema leis efektyviau kovoti su Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidinėjimu, drausminant pakartotinai jas pažeidžiančius vairuotojus – gavę tam tikrą balų skaičių už padarytą pažeidimą jie bus labiau motyvuoti nepadaryti kito pažeidimo. O pakartotinai KET pažeidinėjantiems vairuotojams, per vienus metus surinkusiems nustatytą balų skaičių, bus atimta teisė vairuoti. 

„Matydami, kad situacija keliuose negerėja, kad nepasitvirtino praėjusios Vyriausybės priimta baudų sistema, priėmėme sprendimą ją pažiūrėti, remdamiesi Europos patirtimi. Iš 28 Europos Sąjungos valstybių net 21-oje taikoma balų sistema, – teigia vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas. – Darome tai, kad vis dėlto sistemingai pažeidinėjančiuosius Kelių eismo taisykles būtų galima sustabdyti. Šiuo metu tie, kurie turi pinigų, susimoka baudą ir toliau vairuoja. Manau, teisingiausia bausmė, kad tiems, kurie turi stažą, surinkus iki dešimt balų, būtų atimtos teisės ir pilietis iš naujo laikytų egzaminus, kad gautų teises.“

Už KET pažeidimų padarymą skiriami balai bus diferencijuojami pagal pažeidimo sunkumą ir keliamą pavojų eismo saugumui (2, 3, 4 ar 5 balai). Pakartotinai KET pažeidinėjantys asmenys, kurie per metus surinks 10 ar daugiau balų, neteks teisės vairuoti transporto priemones nuo devynių mėnesių iki metų. Įvertinus pradedančiųjų vairuotojų (turinčių iki dvejų metų vairavimo stažą) keliamą grėsmę eismo saugumui, teisė vairuoti jiems bus atimta surinkus ne 10, o 6 balus.

Balai bus skiriami už tokius pažeidimus kaip nustatyto greičio viršijimas, kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas, sukėlus autoįvykį, vairavimą esant neblaiviems ir kt., tačiau tik už tuos, kuriuos padarius sankcijoje numatyta bauda. Jei už pažeidimą numatyta galimybė atimti teisę vairuoti transporto priemones, balai nebus skiriami.

Paskirtų balų galiojimas baigsis suėjus metams nuo jų paskyrimo dienos arba už juos paskyrus papildomą administracinę nuobaudą – teisės vairuoti transporto priemonę atėmimą.

Šiems įstatymų pakeitimams dar turės pritarti Seimas.

 

Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos informacija